محسن چاوشی محسن چاووشی

 
تعداد بازدید ها: 2171
   

محسن چاووشی+همکاران

زندگی نامه امیرارجینی
یکشنبه 29 بهمن‌ماه سال 1391 ساعت 04:20 | | نوشته ‌شده به دست سعید دهقانپور | ( نظرات (0) )

زندگی نامه 
امیر ارجینی در بهار 1360 چشم به جهان گشود. او فعالیت ادبی خود را از سال 78 آغاز نمود و در سال 80 با حضور در محافل ادبی با شعر هم نسلان خود آشنا شد و فعالیت خود را از انجمن ادبی نیما (اسلامشهر) در کنار دیگر دوست شاعرش از جمله اسلام ولی محمدی٬حسین صفا٬ حمید رزاقی و علی رستمی با سرودن غزل ادامه داد . به گفته خود امر حضورش در انجمن نیما تاثیر به سزایی در روند رو به رشد آثار او داشته است .
گرایش امیر به شعر محاوره و مطالعات او در زمینه فرهنگ عامیانه ایران و همچنین آشنایی اش با خواننده و آهنگساز هم نسل خود محسن چاوشی مهمترین دلیل روی آوردن او به سرودن ترانه بود. ماحصل چند ساله او با محسن چاوشی خلق آثاری همچون ترانه های عشق دو حرفی ٬ تنگ بلوری ٬ صبوری ٬ امام رضا ٬ مام وطن و..... می باشد
همچنین به پیشنهاد آقای مهرجویی چند ترانه برای فیلم علی سنتوری نوشته است که از میان آنها می توان به ترانه سنگ صبور اشاره کرد که در خاطر همگان مانده است.
از امیر ارجینی دو کتاب به نام های رفیق روزهای خوب و الفبای دنیا چاپ شده است که در آن ترانه های امیر ارجینی گنجانده شده است و دوستان علاقه مند از طریق سایت شخصی امیر ارجینی می توانند آن ها را تهیه کنند.